Site Overlay

Libraries4Future — основні принципи

Libraries4Future – основні принципи

1. Бібліотеки – активні учасники охорони клімату
Зміни клімату ми розглядаємо як найактуальніший соціальний та політичний виклик сучасності. Бібліотеки повинні братися за завдання щодо охорони клімату, виступати та брати участь у дебатах як повноправні учасники, активно діяти!

2. Кожен з нас може і повинен діяти
Ми беремо на себе зобов’язання та закликаємо всіх працівників бібліотек працювати та діяти, враховуючи кліматичні проблеми та зберігаючи ресурси. Ми закликаємо керівництво та усіх, хто бере участь у практичній бібліотечній діяльності, а також працівників сфери освіти та науки, інтегрувати усвідомлення екологічної відповідальності та принципів сталого розвитку у повсякденну роботу!

3. Бібліотеки є мультиплікаторами
Бібліотеки – це місця навчання та інформації. Ми вважаємо абсолютно необхідним наглядно доносити знання та інформацію про зміни клімату та їх наслідки. Зважаючи на позицію скептиків, які заперечують небезпеку кліматичних змін, ми повинні ознайомлювати громадськість з перевіреними фактами, сприяти доступу до освітніх програм і таким чином забезпечити платформу для соціального дискурсу.

4. Бібліотеки зміцнюють соціальну згуртованість
Впровадження заходів щодо захисту клімату та екологічної стійкості досягне успіху у всьому світі лише тоді, коли ніхто не залишиться позаду – як і сказано в Порядку денному ООН в області сталого розвитку до 2030 року. Тому ми хочемо, щоб бібліотеки дедалі більше ставали місцями демократії, стимулюючи суспільні дискусії та посилюючи соціальну згуртованість – заради достойного майбутнього всього людства. Головними принципами суспільного діалогу в бібліотеках повинні стати рівноправність та відсутність дискримінації.

5. Необхідність політики
Разом із програмою „Fridays for Future“ ми закликаємо представників влади у всьому світі наполегливо проводити політику з ціллю подолання кліматичної кризи!

Переклад/Translated by Tatjana Fritz